حسن آقامیری که مشهورشدنش از فضای مجازی شروع شد، فرمول پیچیده‌ای را برای خود استفاده نکرده. فرمولی که همه‌ی این سلبریتی‌ها هم از روی آن اسکی می‌روند: کاری کن یا حرفی بزن که دیده‌ شود. فرمول همین است. ممکن است نتیجه‌‌ی این فرمول مانند همین آقای به اصطلاح روحانی، خلع لباس مقدس روحانیت باشد، اما باز هم تغییر رویه نمی‌دهند، چون فرمول همان یکی است: “دیده بشه!”

آقامیری در روزهای اوج خود تقریبا هیچ سخنرانی را بدون این فرمول نمی‌گذراند، او محدود به سخنرانی‌های خود هم نبود. مدتی در لایوهای اینستاگرام، از حرف‌ها و کارهای شاذ خود نمی‌گذاشت. حرف‌هایی که برای او هربار حاشیه‌ای سنگین به‌وجود می‌آورد. معروف‌ترین این لایوها با خواننده‌ی خانم ضدانقلاب و آن‌ور آبی احلام بود که حتی در لایو از او تقاضای خواندن هم کرد.

لایوهای جنجالی او یکی پس از دیگری در هنگام ملبس بودن ادامه پیدا کرد، آن‌هم با آدم‌هایی که به برخی رفتار و افعال شهره بودند. از #آناشید_حسینی مدل اینستاگرامی و #حصین_تهی رپر بگیرید تا صادق زیباکلام و چهره‌های سیاسی بی‌ربط به او، اما مسیر بارها و بارها تکرار شد، برنامه طوری ترتیب داده شود که دیده شود!

#آقامیری که با حرف‌های شاذ و عجیب و غریب خود را معروف کرده، به شاخص و خط قرمزی هم خود را وابسته ندیده‌است، به‌گونه‌ای که چندی پیش در برابر توضیح اینکه مثلا نباید فحش بدهیم، واقعه‌ی عاشورا را طوری تشریح کرد که قلب هر انسان پایبند به عدالت و باورهای انسانی را هم به درد می‌آورد. او گفت در برابر جنایت یزید باید دادگاهی با قوانین بین‌الملل برگزار کنیم و به آن رسیدگی کنیم، در همین حین لگدی هم به فقه اسلام می‌زند. باز هم ادامه داده و می‌گوید به ماچه که این‌گونه شده، ما که ولی دم اهل بیت نیستیم!
دقت کنید که در برابر قاتلان امام حسین هم می‌خواهد مثلا چهره مزخرف مهربان به خود بگیرد و خیلی خاص رفتار کند!

در ماه‌های اخیر و در هنگام جنگ غزه نیز آقامیری تعداد کشته‌شده‌های مظلوم فلسطینی که توسط رژیم غاصب صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند را با کشته‌های جاده‌ای سال نو مقایسه کرد و آن را به تمسخر گرفت.

جالب است آقامیری که ژست روشنفکری و مهر و محبت در سخنرانی‌های خود می‌گیرد، در فضای مجازی تاب‌آوری کمی از خود در برابر کامنت‌ها و منتقدین نشان داده و اخیرا هم در حین منبر با یکی از مستمعین خود وارد جدل خنده‌داری می‌شود تا نشان دهد همه‌ی این‌ها از فرمول خاصی تبعیت می‌کنند. فرمول مسخره و غیر شرافتمندانه‌ای به نام “فقط_دیده_شو”.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *